Hitachi Mini 4-Way RAI-25RPA 2.5kW Ceiling Cassette Multi Split Air Conditioning Indoor Unit
Customer Rating :
Qty
Call for stock check
This item will be shipped within 10 days.
Reviews (0)
(View All)
Questions
(View All)
Add Review
Ask Question
Email to a friend
Product Description
Specification
RAI-25RPA
Nominal Cooling Capacity
(min-max)
kW
Sensible Cooling Capacity
kW
2.0
Nominal Heating Capacity
(min-max)
Noise Level Cooling (Sound Pressure)
(SL/L/M/H)
dB(A)
25/29/32/35
Noise Level Heating (Sound Pressure)
(SL/L/M/H)
dB(A)
27/30/33/36
Noise Level (Sound Power)
50
Air Flow Cooling Mode
m
³
/h
Air Flow Heating Mode
m
³
/h
Dehumidification
l/hr
1.4
Included Drain Pump
Yes
Dimensions
HxWxD
mm
285x580x580
Panel Dimensions
HxWxD
mm
32x650x650
Weight
kg
20.0
Panel Weight
kg
4.0
Panel Reference
RAI-ECPP
Power Supply
35V DC from outdoor
Piping Diameter
Liquid/Gas
Inch
Drain Diameter (ext)
Ø16mm