Hitachi Ceiling Ducted RAD-25RPA 2.5kW Multi Split Air Conditioning Indoor Unit
Customer Rating :
Qty
Call for stock check
This item will be shipped within 10 days.
Reviews (0)
(View All)
Questions
(View All)
Add Review
Ask Question
Email to a friend
Product Description
Specification
RAD-25RPA
Nominal Cooling Capacity
(min-max)
kW
Sensible Cooling Capacity
kW
2.0
Nominal Heating Capacity
(min-max)
Noise Level Cooling (Sound Pressure)
(SL/L/M/H)
dB(A)
29/31/34/36
Noise Level Heating (Sound Pressure)
(SL/L/M/H)
dB(A)
27/30/33/37
Noise Level (Sound Power)
57
Air Flow Cooling Mode
m
³
/h
Air Flow Heating Mode
m
³
/h
Dehumidification
l/hr
1.4
Included Drain Pump
Yes
Dimensions
HxWxD
mm
235x750x400
Weight
kg
19.0
Power Supply
35V DC from outdoor
Piping Diameter
Liquid/Gas
Inch
mm
Drain Diameter (ext)
Ø16mm